1. Print
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
 
9 Ironman
(12:00A)
Ultra Ironman
(12:00A)
Beastmode
(12:00A)
Olympic
(12:00A)
We "WALK" Lemont
(6:00A-8:00P)
Lazy River Resistanc
(8:00A-8:45A)
Jr. Golf Lessons Beg
(9:00A-10:00A)
Tiny Tiger
(9:00A-7:00P)
Quick Start
(9:00A-10:00A)
Deep Water Fitness
(9:00A-9:45A)
Teen/Adult Hapkido
(9:00A-8:00P)
Teen/Ad Tae Kwon Do
(9:00A-8:00P)
Junior Beginner
(9:00A-8:00P)
Kindergarten Here We
(9:30A-11:00A)
Jr. Golf Lessons Beg
(10:00A-11:00A)
Horseback Riding Cam
(10:00A-3:00P)
Levels 1 & 2
(10:00A-10:55A)
Levels 3 & 4
(10:00A-10:55A)
Beginners
(10:00A-11:00A)
All Star - T-Ball
(10:00A-10:45A)
All Star - T- Ball
(10:00A-10:45A)
Pre-Ballet
(10:30A-11:00A)
Boys Gymnastics
(11:00A-11:55A)
AllStarSports-Soccer
(11:00A-11:45A)
Jr. Pom Pons
(11:00A-11:30A)
Advanced Beginners
(11:00A-12:00P)
AllStarSports-Soccer
(11:45A-12:45P)
Right Size
(12:00P-1:00P)
Adult Beginner
(1:00P-2:00P)
Adult Player League
(2:00P-3:00P)
AllStarSoccer Skills
(4:00P-5:00P)
Tot Rock
(5:15P-5:55P)
All Star-SuperSports
(5:15P-6:00P)
Kid Rock 2 w/Parent
(6:00P-6:40P)
AllStar-SuperSports
(6:00P-7:00P)
Karate-Advanced 3rd
(6:30P-8:00P)
Youth Beginner 2nd
(6:30P-8:00P)
Youth Beginner
(6:30P-8:00P)
Karate-Advanced
(6:30P-8:00P)
Youth Beginner 3rd
(6:30P-8:00P)
Karate-Advanced 2nd
(6:30P-8:00P)
Guppies - Level 2
(6:45P-7:20P)
11 Olympic
(12:00A)
Ironman
(12:00A)
Ultra Ironman
(12:00A)
Beastmode
(12:00A)
We "WALK" Lemont
(6:00A-8:00P)
Lazy River Resistanc
(8:00A-8:45A)
Jr. Golf Lessons Beg
(9:00A-10:00A)
Deep Water Fitness
(9:00A-9:45A)
Quick Start
(9:00A-10:00A)
All Star-SuperSports
(9:00A-9:45A)
Junior Beginner
(9:00A-8:00P)
Teen/Adult Hapkido
(9:00A-8:00P)
Teen/Ad Tae Kwon Do
(9:00A-8:00P)
Tiny Tiger
(9:00A-7:00P)
Kindergarten Here We
(9:30A-11:00A)
Levels 3 & 4
(10:00A-10:55A)
Beginners
(10:00A-11:00A)
Jr. Golf Lessons Beg
(10:00A-11:00A)
Levels 1 & 2
(10:00A-10:55A)
Horseback Riding Cam
(10:00A-3:00P)
Pre-Ballet
(10:30A-11:00A)
Tumbling Only
(11:00A-11:55A)
Jr. Pom Pons
(11:00A-11:30A)
Advanced Beginners
(11:00A-12:00P)
Right Size
(12:00P-1:00P)
Adult Beginner
(1:00P-2:00P)
Adult Player League
(2:00P-3:00P)
All Star - T-Ball
(3:00P-3:45P)
All Star - T-Ball
(3:45P-4:45P)
Adult & Tot SOCCER
(5:45P-6:15P)
Karate-Advanced 3rd
(6:30P-8:00P)
Karate-Advanced
(6:30P-8:00P)
Karate-Advanced 2nd
(6:30P-8:00P)
Youth Beginner 3rd
(6:30P-8:00P)
Youth Beginner 2nd
(6:30P-8:00P)
Youth Beginner
(6:30P-8:00P)
Guppies - Level 2
(6:45P-7:20P)
Aqua Zumba
(7:30P-8:15P)
16 Olympic
(12:00A)
Ironman
(12:00A)
Ultra Ironman
(12:00A)
Beastmode
(12:00A)
We "WALK" Lemont
(6:00A-8:00P)
Counselor in Trainin
(7:00A-3:00P)
Before Care-2 week
(7:00A-8:30A)
Golden Age Yoga
(8:00A-9:00A)
Lazy River Resistanc
(8:00A-8:45A)
Full Day Camp
(8:30A-4:00P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-12:30P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-4:00P)
Quick Start
(9:00A-10:00A)
Teen/Adult Hapkido
(9:00A-8:00P)
Teen/Ad Tae Kwon Do
(9:00A-8:00P)
Junior Beginner
(9:00A-8:00P)
Tiny Tiger
(9:00A-7:00P)
Deep Water Fitness
(9:00A-9:45A)
Jr. Golf Lessons Beg
(9:00A-10:00A)
Kindergarten Here We
(9:30A-11:00A)
Levels 1 & 2
(10:00A-10:55A)
Levels 3 & 4
(10:00A-10:55A)
Jr. Golf Lessons Beg
(10:00A-11:00A)
Horseback Riding Cam
(10:00A-3:00P)
All Star - T-Ball
(10:00A-10:45A)
Beginners
(10:00A-11:00A)
All Star - T- Ball
(10:00A-10:45A)
Pre-Ballet
(10:30A-11:00A)
Boys Gymnastics
(11:00A-11:55A)
AllStarSports-Soccer
(11:00A-11:45A)
Jr. Pom Pons
(11:00A-11:30A)
Advanced Beginners
(11:00A-12:00P)
AllStarSports-Soccer
(11:45A-12:45P)
Right Size
(12:00P-1:00P)
Adult Beginner
(1:00P-2:00P)
Adult Player League
(2:00P-3:00P)
AllStarSoccer Skills
(4:00P-5:00P)
After Care-Full
(4:00P-6:00P)
All Star-SuperSports
(5:15P-6:00P)
Tot Rock
(5:15P-5:55P)
AllStar-SuperSports
(6:00P-7:00P)
Kid Rock 2 w/Parent
(6:00P-6:40P)
Youth Beginner
(6:30P-8:00P)
Karate-Advanced 3rd
(6:30P-8:00P)
Karate-Advanced 2nd
(6:30P-8:00P)
Youth Beginner 3rd
(6:30P-8:00P)
Youth Beginner 2nd
(6:30P-8:00P)
Karate-Advanced
(6:30P-8:00P)
Guppies - Level 2
(6:45P-7:20P)
17 Olympic
(12:00A)
Ironman
(12:00A)
Ultra Ironman
(12:00A)
Beastmode
(12:00A)
Big Fins LC
(5:30A-6:30A)
We "WALK" Lemont
(6:00A-8:00P)
Before Care-2 week
(7:00A-8:30A)
Counselor in Trainin
(7:00A-3:00P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-4:00P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-12:30P)
Full Day Camp
(8:30A-4:00P)
Fireflies Gym 3 x's
(9:00A-11:30A)
Tiny Tiger
(9:00A-7:00P)
Junior Beginner
(9:00A-8:00P)
Teen/Ad Tae Kwon Do
(9:00A-8:00P)
Teen/Adult Hapkido
(9:00A-8:00P)
Parent-Tot Spanish
(9:00A-9:40A)
Kiddie Kamp
(9:30A-11:30A)
I Speak Spanish
(9:50A-10:40A)
Horseback Riding Cam
(10:00A-3:00P)
RTT - 3 & 4 years
(11:45A-12:30P)
After Care-Full
(4:00P-6:00P)
Levels 1 & 2
(4:00P-4:55P)
Levels 3 & 4
(5:00P-5:55P)
SportsKids TENNIS
(5:00P-5:45P)
Parent&Tot SKATING
(5:30P-6:00P)
Tumbling Only
(6:00P-6:55P)
Teen Strength Train
(6:00P-7:00P)
18 Olympic
(12:00A)
Ironman
(12:00A)
Ultra Ironman
(12:00A)
Beastmode
(12:00A)
We "WALK" Lemont
(6:00A-8:00P)
Counselor in Trainin
(7:00A-3:00P)
Before Care-2 week
(7:00A-8:30A)
Lazy River Resistanc
(8:00A-8:45A)
Full Day Camp
(8:30A-4:00P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-12:30P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-4:00P)
All Star-SuperSports
(9:00A-9:45A)
Jr. Golf Lessons Beg
(9:00A-10:00A)
Quick Start
(9:00A-10:00A)
Deep Water Fitness
(9:00A-9:45A)
Tiny Tiger
(9:00A-7:00P)
Junior Beginner
(9:00A-8:00P)
Teen/Ad Tae Kwon Do
(9:00A-8:00P)
Teen/Adult Hapkido
(9:00A-8:00P)
Kindergarten Here We
(9:30A-11:00A)
Levels 3 & 4
(10:00A-10:55A)
Jr. Golf Lessons Beg
(10:00A-11:00A)
Levels 1 & 2
(10:00A-10:55A)
Beginners
(10:00A-11:00A)
Horseback Riding Cam
(10:00A-3:00P)
Pre-Ballet
(10:30A-11:00A)
Advanced Beginners
(11:00A-12:00P)
Tumbling Only
(11:00A-11:55A)
Jr. Pom Pons
(11:00A-11:30A)
Right Size
(12:00P-1:00P)
Adult Beginner
(1:00P-2:00P)
Adult Player League
(2:00P-3:00P)
All Star - T-Ball
(3:00P-3:45P)
All Star - T-Ball
(3:45P-4:45P)
After Care-Full
(4:00P-6:00P)
Adult & Tot SOCCER
(5:45P-6:15P)
Youth Beginner 2nd
(6:30P-8:00P)
Youth Beginner 3rd
(6:30P-8:00P)
Youth Beginner
(6:30P-8:00P)
Karate-Advanced 2nd
(6:30P-8:00P)
Karate-Advanced
(6:30P-8:00P)
Karate-Advanced 3rd
(6:30P-8:00P)
Guppies - Level 2
(6:45P-7:20P)
Aqua Zumba
(7:30P-8:15P)
22 Olympic
(12:00A)
Ironman
(12:00A)
Ultra Ironman
(12:00A)
Beastmode
(12:00A)
Big Fins LC
(5:30A-6:30A)
We "WALK" Lemont
(6:00A-8:00P)
Before Care- 3 day
(7:00A-8:30A)
Before Care-1 week
(7:00A-8:30A)
Before Care-2 week
(7:00A-8:30A)
Counselor in Trainin
(7:00A-3:00P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-12:30P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-4:00P)
Camp Cen Jr. 1 wk
(8:30A-4:00P)
Camp Cen Jr. 3 day
(8:30A-4:00P)
Full Day Camp- 3day
(8:30A-4:00P)
Full Day Camp-1week
(8:30A-4:00P)
Full Day Camp
(8:30A-4:00P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-12:30P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-12:30P)
Flounders - Level 4
(9:00A-9:35A)
Guppies - Level 3
(9:00A-9:35A)
Guppies - Level 4
(9:00A-9:35A)
Flounders - Level 3
(9:00A-9:35A)
SoccerMadeInAmerica
(9:00A-12:00P)
Teen/Adult Hapkido
(9:00A-8:00P)
Sharks - Level 4
(9:00A-9:35A)
Junior Beginner
(9:00A-8:00P)
Tiny Tiger
(9:00A-7:00P)
Guppies - Level 2
(9:00A-9:35A)
Fireflies Gym 2 x's
(9:00A-11:30A)
Fireflies Gym 3 x's
(9:00A-11:30A)
SoccerMadeInAmerica
(9:00A-12:00P)
Kids 1st Tennis Camp
(9:00A-12:00P)
Kids 1st Basketball
(9:00A-11:00A)
SoccerMadeInAmerica
(9:00A-12:00P)
Flounders - Level 2
(9:00A-9:35A)
Teen/Ad Tae Kwon Do
(9:00A-8:00P)
Sharks - Level 3
(9:00A-9:35A)
Parent Child Lessons
(9:05A-9:30A)
Preschool Sunshine C
(9:30A-11:30A)
Guppies - Level 2
(9:45A-10:20A)
Flounders - Level 3
(9:45A-10:20A)
Flounders - Level 4
(9:45A-10:20A)
Sharks - Level 4
(9:45A-10:20A)
Guppies - Level 4
(9:45A-10:20A)
Sharks - Level 3
(9:45A-10:20A)
Guppies - Level 3
(9:45A-10:20A)
Minnows - Level 1
(9:50A-10:15A)
Beginning Diving
(10:00A-11:00A)
Horseback Riding Cam
(10:00A-3:00P)
Sharks - Level 3
(10:30A-11:05A)
Sharks - Level 4
(10:30A-11:05A)
Guppies - Level 4
(10:30A-11:05A)
Guppies - Level 3
(10:30A-11:05A)
Flounders - Level 4
(10:30A-11:05A)
Guppies - Level 2
(10:30A-11:05A)
Flounders - Level 3
(10:30A-11:05A)
Sharks - Level 6
(11:15A-11:50A)
Sharks - Level 5
(11:15A-11:50A)
Flounders - Level 6
(11:15A-11:50A)
Flounders - Level 5
(11:15A-11:50A)
RTT - 3 & 4 years
(11:45A-12:30P)
Kids1st-MultiSports
(12:30P-4:00P)
After Care-Full
(4:00P-6:00P)
After Care-1 week
(4:00P-6:00P)
After Care 3day
(4:00P-6:00P)
VolleyBall Camp
(4:15P-6:15P)
Learn to Play HOCKEY
(5:30P-6:30P)
Adult Beginner Golf
(6:00P-8:30P)
Body Flex Yoga
(6:45P-7:45P)
23 Olympic
(12:00A)
Ironman
(12:00A)
Ultra Ironman
(12:00A)
Beastmode
(12:00A)
We "WALK" Lemont
(6:00A-8:00P)
Before Care-1 week
(7:00A-8:30A)
Before Care-2 week
(7:00A-8:30A)
Counselor in Trainin
(7:00A-3:00P)
Lazy River Resistanc
(8:00A-8:45A)
Golden Age Yoga
(8:00A-9:00A)
Full Day Camp
(8:30A-4:00P)
Camp Cen Jr. 1 wk
(8:30A-4:00P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-4:00P)
Full Day Camp-1week
(8:30A-4:00P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-12:30P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-12:30P)
Flounders - Level 3
(9:00A-9:35A)
Flounders - Level 2
(9:00A-9:35A)
SoccerMadeInAmerica
(9:00A-12:00P)
Quick Start
(9:00A-10:00A)
Guppies - Level 2
(9:00A-9:35A)
SoccerMadeInAmerica
(9:00A-12:00P)
Tiny Tiger
(9:00A-7:00P)
Guppies - Level 3
(9:00A-9:35A)
Teen/Ad Tae Kwon Do
(9:00A-8:00P)
Guppies - Level 4
(9:00A-9:35A)
Kids 1st Basketball
(9:00A-11:00A)
Jr. Golf Lessons Beg
(9:00A-10:00A)
Sharks - Level 4
(9:00A-9:35A)
Flounders - Level 4
(9:00A-9:35A)
Teen/Adult Hapkido
(9:00A-8:00P)
Junior Beginner
(9:00A-8:00P)
Sharks - Level 3
(9:00A-9:35A)
SoccerMadeInAmerica
(9:00A-12:00P)
Kids 1st Tennis Camp
(9:00A-12:00P)
Deep Water Fitness
(9:00A-9:45A)
Parent Child Lessons
(9:05A-9:30A)
Kindergarten Here We
(9:30A-11:00A)
Guppies - Level 2
(9:45A-10:20A)
Guppies - Level 4
(9:45A-10:20A)
Flounders - Level 4
(9:45A-10:20A)
Sharks - Level 4
(9:45A-10:20A)
Sharks - Level 3
(9:45A-10:20A)
Guppies - Level 3
(9:45A-10:20A)
Flounders - Level 3
(9:45A-10:20A)
Minnows - Level 1
(9:50A-10:15A)
Levels 3 & 4
(10:00A-10:55A)
Beginners
(10:00A-11:00A)
Jr. Golf Lessons Beg
(10:00A-11:00A)
Horseback Riding Cam
(10:00A-3:00P)
Levels 1 & 2
(10:00A-10:55A)
All Star - T-Ball
(10:00A-10:45A)
All Star - T- Ball
(10:00A-10:45A)
Intermediate Diving
(10:00A-11:00A)
Guppies - Level 3
(10:30A-11:05A)
Flounders - Level 4
(10:30A-11:05A)
Pre-Ballet
(10:30A-11:00A)
Sharks - Level 4
(10:30A-11:05A)
Sharks - Level 3
(10:30A-11:05A)
Guppies - Level 2
(10:30A-11:05A)
Guppies - Level 4
(10:30A-11:05A)
Flounders - Level 3
(10:30A-11:05A)
AllStarSports-Soccer
(11:00A-11:45A)
Advanced Beginners
(11:00A-12:00P)
Boys Gymnastics
(11:00A-11:55A)
Jr. Pom Pons
(11:00A-11:30A)
Sharks - Level 5
(11:15A-11:50A)
Sharks - Level 6
(11:15A-11:50A)
Flounders - Level 5
(11:15A-11:50A)
Flounders - Level 6
(11:15A-11:50A)
AllStarSports-Soccer
(11:45A-12:45P)
Right Size
(12:00P-1:00P)
Kids1st-MultiSports
(12:30P-4:00P)
Adult Beginner
(1:00P-2:00P)
Adult Player League
(2:00P-3:00P)
AllStarSoccer Skills
(4:00P-5:00P)
After Care-Full
(4:00P-6:00P)
After Care-1 week
(4:00P-6:00P)
VolleyBall Camp
(4:15P-6:15P)
Tot Rock
(5:15P-5:55P)
All Star-SuperSports
(5:15P-6:00P)
AllStar-SuperSports
(6:00P-7:00P)
Kid Rock 2 w/Parent
(6:00P-6:40P)
Karate-Advanced 2nd
(6:30P-8:00P)
Karate-Advanced 3rd
(6:30P-8:00P)
Youth Beginner
(6:30P-8:00P)
Karate-Advanced
(6:30P-8:00P)
Youth Beginner 2nd
(6:30P-8:00P)
Youth Beginner 3rd
(6:30P-8:00P)
Guppies - Level 2
(6:45P-7:20P)
TRX Suspension Train
(7:15P-8:00P)
24 Olympic
(12:00A)
Ironman
(12:00A)
Ultra Ironman
(12:00A)
Beastmode
(12:00A)
Big Fins LC
(5:30A-6:30A)
We "WALK" Lemont
(6:00A-8:00P)
Before Care- 3 day
(7:00A-8:30A)
Before Care-1 week
(7:00A-8:30A)
Before Care-2 week
(7:00A-8:30A)
Counselor in Trainin
(7:00A-3:00P)
Camp Cen Jr. 1 wk
(8:30A-4:00P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-4:00P)
Full Day Camp- 3day
(8:30A-4:00P)
Full Day Camp-1week
(8:30A-4:00P)
Full Day Camp
(8:30A-4:00P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-12:30P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-12:30P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-12:30P)
Camp Cen Jr. 3 day
(8:30A-4:00P)
Guppies - Level 3
(9:00A-9:35A)
Flounders - Level 3
(9:00A-9:35A)
Flounders - Level 2
(9:00A-9:35A)
Parent-Tot Spanish
(9:00A-9:40A)
SoccerMadeInAmerica
(9:00A-12:00P)
Teen/Adult Hapkido
(9:00A-8:00P)
Teen/Ad Tae Kwon Do
(9:00A-8:00P)
Sharks - Level 4
(9:00A-9:35A)
Tiny Tiger
(9:00A-7:00P)
Guppies - Level 2
(9:00A-9:35A)
Fireflies Gym 3 x's
(9:00A-11:30A)
SoccerMadeInAmerica
(9:00A-12:00P)
SoccerMadeInAmerica
(9:00A-12:00P)
Kids 1st Basketball
(9:00A-11:00A)
Kids 1st Tennis Camp
(9:00A-12:00P)
Junior Beginner
(9:00A-8:00P)
Flounders - Level 4
(9:00A-9:35A)
Sharks - Level 3
(9:00A-9:35A)
Guppies - Level 4
(9:00A-9:35A)
Parent Child Lessons
(9:05A-9:30A)
Kiddie Kamp
(9:30A-11:30A)
Sharks - Level 3
(9:45A-10:20A)
Guppies - Level 4
(9:45A-10:20A)
Flounders - Level 3
(9:45A-10:20A)
Sharks - Level 4
(9:45A-10:20A)
Guppies - Level 2
(9:45A-10:20A)
Flounders - Level 4
(9:45A-10:20A)
Guppies - Level 3
(9:45A-10:20A)
I Speak Spanish
(9:50A-10:40A)
Minnows - Level 1
(9:50A-10:15A)
Beginning Diving
(10:00A-11:00A)
Horseback Riding Cam
(10:00A-3:00P)
Sharks - Level 4
(10:30A-11:05A)
Flounders - Level 3
(10:30A-11:05A)
Guppies - Level 3
(10:30A-11:05A)
Flounders - Level 4
(10:30A-11:05A)
Sharks - Level 3
(10:30A-11:05A)
Guppies - Level 4
(10:30A-11:05A)
Guppies - Level 2
(10:30A-11:05A)
Flounders - Level 6
(11:15A-11:50A)
Sharks - Level 5
(11:15A-11:50A)
Flounders - Level 5
(11:15A-11:50A)
Sharks - Level 6
(11:15A-11:50A)
RTT - 3 & 4 years
(11:45A-12:30P)
Kids1st-MultiSports
(12:30P-4:00P)
Levels 1 & 2
(4:00P-4:55P)
After Care-1 week
(4:00P-6:00P)
After Care-Full
(4:00P-6:00P)
After Care 3day
(4:00P-6:00P)
VolleyBall Camp
(4:15P-6:15P)
SportsKids TENNIS
(5:00P-5:45P)
Levels 3 & 4
(5:00P-5:55P)
Parent&Tot SKATING
(5:30P-6:00P)
Tumbling Only
(6:00P-6:55P)
Teen Strength Train
(6:00P-7:00P)
Body Flex Yoga
(6:45P-7:45P)
25 Olympic
(12:00A)
Ironman
(12:00A)
Ultra Ironman
(12:00A)
Beastmode
(12:00A)
We "WALK" Lemont
(6:00A-8:00P)
Before Care-1 week
(7:00A-8:30A)
Counselor in Trainin
(7:00A-3:00P)
Before Care-2 week
(7:00A-8:30A)
Lazy River Resistanc
(8:00A-8:45A)
Full Day Camp-1week
(8:30A-4:00P)
Full Day Camp
(8:30A-4:00P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-12:30P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-12:30P)
Camp Cen Jr. 1 wk
(8:30A-4:00P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-4:00P)
Flounders - Level 2
(9:00A-9:35A)
SoccerMadeInAmerica
(9:00A-12:00P)
Deep Water Fitness
(9:00A-9:45A)
All Star-SuperSports
(9:00A-9:45A)
Teen/Adult Hapkido
(9:00A-8:00P)
Teen/Ad Tae Kwon Do
(9:00A-8:00P)
Sharks - Level 3
(9:00A-9:35A)
Tiny Tiger
(9:00A-7:00P)
SoccerMadeInAmerica
(9:00A-12:00P)
Kids 1st Basketball
(9:00A-11:00A)
Kids 1st Tennis Camp
(9:00A-12:00P)
Guppies - Level 2
(9:00A-9:35A)
SoccerMadeInAmerica
(9:00A-12:00P)
Sharks - Level 4
(9:00A-9:35A)
Jr. Golf Lessons Beg
(9:00A-10:00A)
Quick Start
(9:00A-10:00A)
Flounders - Level 4
(9:00A-9:35A)
Guppies - Level 4
(9:00A-9:35A)
Junior Beginner
(9:00A-8:00P)
Flounders - Level 3
(9:00A-9:35A)
Guppies - Level 3
(9:00A-9:35A)
Parent Child Lessons
(9:05A-9:30A)
Kindergarten Here We
(9:30A-11:00A)
Flounders - Level 4
(9:45A-10:20A)
Guppies - Level 4
(9:45A-10:20A)
Guppies - Level 2
(9:45A-10:20A)
Flounders - Level 3
(9:45A-10:20A)
Guppies - Level 3
(9:45A-10:20A)
Sharks - Level 3
(9:45A-10:20A)
Sharks - Level 4
(9:45A-10:20A)
Minnows - Level 1
(9:50A-10:15A)
Levels 1 & 2
(10:00A-10:55A)
Jr. Golf Lessons Beg
(10:00A-11:00A)
Enchanted Castle
(10:00A-3:00P)
Beginners
(10:00A-11:00A)
Levels 3 & 4
(10:00A-10:55A)
Horseback Riding Cam
(10:00A-3:00P)
Intermediate Diving
(10:00A-11:00A)
Guppies - Level 3
(10:30A-11:05A)
Sharks - Level 4
(10:30A-11:05A)
Flounders - Level 3
(10:30A-11:05A)
Guppies - Level 4
(10:30A-11:05A)
Flounders - Level 4
(10:30A-11:05A)
Guppies - Level 2
(10:30A-11:05A)
Pre-Ballet
(10:30A-11:00A)
Sharks - Level 3
(10:30A-11:05A)
Advanced Beginners
(11:00A-12:00P)
Tumbling Only
(11:00A-11:55A)
Jr. Pom Pons
(11:00A-11:30A)
Flounders - Level 5
(11:15A-11:50A)
Sharks - Level 6
(11:15A-11:50A)
Sharks - Level 5
(11:15A-11:50A)
Flounders - Level 6
(11:15A-11:50A)
Right Size
(12:00P-1:00P)
Kids1st-MultiSports
(12:30P-4:00P)
Adult Beginner
(1:00P-2:00P)
Adult Player League
(2:00P-3:00P)
All Star - T-Ball
(3:00P-3:45P)
All Star - T-Ball
(3:45P-4:45P)
After Care-1 week
(4:00P-6:00P)
After Care-Full
(4:00P-6:00P)
VolleyBall Camp
(4:15P-6:15P)
Adult & Tot SOCCER
(5:45P-6:15P)
Youth Beginner 2nd
(6:30P-8:00P)
Youth Beginner 3rd
(6:30P-8:00P)
Youth Beginner
(6:30P-8:00P)
Karate-Advanced 2nd
(6:30P-8:00P)
Karate-Advanced 3rd
(6:30P-8:00P)
Karate-Advanced
(6:30P-8:00P)
Guppies - Level 2
(6:45P-7:20P)
Aqua Zumba
(7:30P-8:15P)
26 Olympic
(12:00A)
Ironman
(12:00A)
Ultra Ironman
(12:00A)
Beastmode
(12:00A)
Big Fins LC
(5:30A-6:30A)
We "WALK" Lemont
(6:00A-8:00P)
Before Care-2 week
(7:00A-8:30A)
Before Care-1 week
(7:00A-8:30A)
Before Care- 3 day
(7:00A-8:30A)
Counselor in Trainin
(7:00A-3:00P)
Golden Age Yoga
(8:00A-9:00A)
AdultTennis-Advanced
(8:00A-9:30A)
Full Day Camp- 3day
(8:30A-4:00P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-12:30P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-12:30P)
Camp Cen Jr. 3 day
(8:30A-4:00P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-12:30P)
Camp Cen Jr. 1 wk
(8:30A-4:00P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-4:00P)
Full Day Camp
(8:30A-4:00P)
Full Day Camp-1week
(8:30A-4:00P)
Tiny Tiger
(9:00A-7:00P)
Junior Beginner
(9:00A-8:00P)
Teen/Ad Tae Kwon Do
(9:00A-8:00P)
Teen/Adult Hapkido
(9:00A-8:00P)
SoccerMadeInAmerica
(9:00A-12:00P)
Fireflies Gym 2 x's
(9:00A-11:30A)
Fireflies Gym 3 x's
(9:00A-11:30A)
SoccerMadeInAmerica
(9:00A-12:00P)
SoccerMadeInAmerica
(9:00A-12:00P)
Kids 1st Basketball
(9:00A-11:00A)
Kids 1st Tennis Camp
(9:00A-12:00P)
Chair Yoga
(9:15A-10:15A)
Preschool Sunshine C
(9:30A-11:30A)
Kids1st-MultiSports
(12:30P-4:00P)
Soup "R Supper Club
(3:30P-6:30P)
After Care-Full
(4:00P-6:00P)
After Care-1 week
(4:00P-6:00P)
After Care 3day
(4:00P-6:00P)
VolleyBall Camp
(4:15P-6:15P)
29 Olympic
(12:00A)
Ironman
(12:00A)
Ultra Ironman
(12:00A)
Beastmode
(12:00A)
Big Fins LC
(5:30A-6:30A)
We "WALK" Lemont
(6:00A-8:00P)
Before Care- 3 day
(7:00A-8:30A)
Before Care-1 week
(7:00A-8:30A)
Before Care-2 week
(7:00A-8:30A)
Counselor in Trainin
(7:00A-3:00P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-12:30P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-4:00P)
Camp Cen Jr. 1 wk
(8:30A-4:00P)
Camp Cen Jr. 3 day
(8:30A-4:00P)
Full Day Camp- 3day
(8:30A-4:00P)
Full Day Camp- 1week
(8:30A-4:00P)
Full Day Camp
(8:30A-4:00P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-12:30P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-12:30P)
Flounders - Level 4
(9:00A-9:35A)
Guppies - Level 3
(9:00A-9:35A)
Guppies - Level 4
(9:00A-9:35A)
Flounders - Level 3
(9:00A-9:35A)
Kids 1st Track&Field
(9:00A-12:00P)
Chess Scholars Camp
(9:00A-12:00P)
Sharks - Level 4
(9:00A-9:35A)
Teen/Ad Tae Kwon Do
(9:00A-8:00P)
Junior Beginner
(9:00A-8:00P)
Tiny Tiger
(9:00A-7:00P)
Guppies - Level 2
(9:00A-9:35A)
Fireflies Gym 2 x's
(9:00A-11:30A)
Fireflies Gym 3 x's
(9:00A-11:30A)
Kids 1st Tennis Camp
(9:00A-12:00P)
Teen/Adult Hapkido
(9:00A-8:00P)
Sharks - Level 3
(9:00A-9:35A)
Flounders - Level 2
(9:00A-9:35A)
Parent Child Lessons
(9:05A-9:30A)
Guppies - Level 3
(9:45A-10:20A)
Guppies - Level 2
(9:45A-10:20A)
Flounders - Level 4
(9:45A-10:20A)
Flounders - Level 3
(9:45A-10:20A)
Guppies - Level 4
(9:45A-10:20A)
Sharks - Level 4
(9:45A-10:20A)
Sharks - Level 3
(9:45A-10:20A)
Minnows - Level 1
(9:50A-10:15A)
Horseback Riding Cam
(10:00A-3:00P)
Beginning Diving
(10:00A-11:00A)
Flounders - Level 3
(10:30A-11:05A)
Guppies - Level 2
(10:30A-11:05A)
Guppies - Level 3
(10:30A-11:05A)
Sharks - Level 4
(10:30A-11:05A)
Sharks - Level 3
(10:30A-11:05A)
Flounders - Level 4
(10:30A-11:05A)
Guppies - Level 4
(10:30A-11:05A)
Junior LG Class
(11:00A-12:00P)
Flounders - Level 6
(11:15A-11:50A)
Sharks - Level 5
(11:15A-11:50A)
Flounders - Level 5
(11:15A-11:50A)
Sharks - Level 6
(11:15A-11:50A)
RTT - 3 & 4 years
(11:45A-12:30P)
After Care-Full
(4:00P-6:00P)
After Care-1 week
(4:00P-6:00P)
After Care 3day
(4:00P-6:00P)
Kiddie Kickers Camp
(4:15P-5:15P)
Track & Field Camp
(5:15P-7:15P)
Learn to Play HOCKEY
(5:30P-6:30P)
Adult Beginner Golf
(6:00P-8:30P)
Body Flex Yoga
(6:45P-7:45P)
30 Olympic
(12:00A)
Ironman
(12:00A)
Ultra Ironman
(12:00A)
Beastmode
(12:00A)
We "WALK" Lemont
(6:00A-8:00P)
Before Care-1 week
(7:00A-8:30A)
Before Care-2 week
(7:00A-8:30A)
Counselor in Trainin
(7:00A-3:00P)
Lazy River Resistanc
(8:00A-8:45A)
Golden Age Yoga
(8:00A-9:00A)
Camp Cen Jr. 1 wk
(8:30A-4:00P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-12:30P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-12:30P)
Full Day Camp
(8:30A-4:00P)
Full Day Camp- 1week
(8:30A-4:00P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-4:00P)
Flounders - Level 2
(9:00A-9:35A)
Guppies - Level 4
(9:00A-9:35A)
Flounders - Level 3
(9:00A-9:35A)
Guppies - Level 2
(9:00A-9:35A)
Guppies - Level 3
(9:00A-9:35A)
Sharks - Level 3
(9:00A-9:35A)
Teen/Adult Hapkido
(9:00A-8:00P)
Flounders - Level 4
(9:00A-9:35A)
Kids 1st Track&Field
(9:00A-12:00P)
Deep Water Fitness
(9:00A-9:45A)
Sharks - Level 4
(9:00A-9:35A)
Chess Scholars Camp
(9:00A-12:00P)
Teen/Ad Tae Kwon Do
(9:00A-8:00P)
Junior Beginner
(9:00A-8:00P)
Tiny Tiger
(9:00A-7:00P)
Quick Start
(9:00A-10:00A)
Kids 1st Tennis Camp
(9:00A-12:00P)
Parent Child Lessons
(9:05A-9:30A)
Guppies - Level 3
(9:45A-10:20A)
Flounders - Level 3
(9:45A-10:20A)
Guppies - Level 2
(9:45A-10:20A)
Sharks - Level 4
(9:45A-10:20A)
Flounders - Level 4
(9:45A-10:20A)
Sharks - Level 3
(9:45A-10:20A)
Guppies - Level 4
(9:45A-10:20A)
Minnows - Level 1
(9:50A-10:15A)
All Star - T-Ball
(10:00A-10:45A)
Levels 3 & 4
(10:00A-10:55A)
Beginners
(10:00A-11:00A)
Horseback Riding Cam
(10:00A-3:00P)
All Star - T- Ball
(10:00A-10:45A)
Intermediate Diving
(10:00A-11:00A)
Levels 1 & 2
(10:00A-10:55A)
Sharks - Level 3
(10:30A-11:05A)
Flounders - Level 3
(10:30A-11:05A)
Guppies - Level 2
(10:30A-11:05A)
Guppies - Level 4
(10:30A-11:05A)
Sharks - Level 4
(10:30A-11:05A)
Guppies - Level 3
(10:30A-11:05A)
Flounders - Level 4
(10:30A-11:05A)
Junior LG Class
(11:00A-12:00P)
Boys Gymnastics
(11:00A-11:55A)
AllStarSports-Soccer
(11:00A-11:45A)
Advanced Beginners
(11:00A-12:00P)
Sharks - Level 5
(11:15A-11:50A)
Flounders - Level 6
(11:15A-11:50A)
Sharks - Level 6
(11:15A-11:50A)
Flounders - Level 5
(11:15A-11:50A)
AllStarSports-Soccer
(11:45A-12:45P)
Right Size
(12:00P-1:00P)
Adult Beginner
(1:00P-2:00P)
Adult Player League
(2:00P-3:00P)
After Care-Full
(4:00P-6:00P)
AllStarSoccer Skills
(4:00P-5:00P)
After Care-1 week
(4:00P-6:00P)
Kiddie Kickers Camp
(4:15P-5:15P)
All Star-SuperSports
(5:15P-6:00P)
Tot Rock
(5:15P-5:55P)
Track & Field Camp
(5:15P-7:15P)
Kid Rock 2 w/Parent
(6:00P-6:40P)
AllStar-SuperSports
(6:00P-7:00P)
Karate-Advanced 2nd
(6:30P-8:00P)
Youth Beginner 3rd
(6:30P-8:00P)
Youth Beginner 2nd
(6:30P-8:00P)
Karate-Advanced 3rd
(6:30P-8:00P)
Karate-Advanced
(6:30P-8:00P)
Youth Beginner
(6:30P-8:00P)
Guppies - Level 2
(6:45P-7:20P)
TRX Suspension Train
(7:15P-8:00P)
31 Olympic
(12:00A)
Ironman
(12:00A)
Ultra Ironman
(12:00A)
Beastmode
(12:00A)
Big Fins LC
(5:30A-6:30A)
We "WALK" Lemont
(6:00A-8:00P)
Before Care- 3 day
(7:00A-8:30A)
Before Care-1 week
(7:00A-8:30A)
Before Care-2 week
(7:00A-8:30A)
Counselor in Trainin
(7:00A-3:00P)
Camp Cen Jr. 1 wk
(8:30A-4:00P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-4:00P)
Full Day Camp- 3day
(8:30A-4:00P)
Full Day Camp- 1week
(8:30A-4:00P)
Full Day Camp
(8:30A-4:00P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-12:30P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-12:30P)
Camp Centennial Jr.
(8:30A-12:30P)
Camp Cen Jr. 3 day
(8:30A-4:00P)
Guppies - Level 3
(9:00A-9:35A)
Flounders - Level 3
(9:00A-9:35A)
Flounders - Level 2
(9:00A-9:35A)
Parent-Tot Spanish
(9:00A-9:40A)
Kids 1st Track&Field
(9:00A-12:00P)
Chess Scholars Camp
(9:00A-12:00P)
Teen/Adult Hapkido
(9:00A-8:00P)
Teen/Ad Tae Kwon Do
(9:00A-8:00P)
Sharks - Level 4
(9:00A-9:35A)
Tiny Tiger
(9:00A-7:00P)
Guppies - Level 2
(9:00A-9:35A)
Fireflies Gym 3 x's
(9:00A-11:30A)
Kids 1st Tennis Camp
(9:00A-12:00P)
Junior Beginner
(9:00A-8:00P)
Flounders - Level 4
(9:00A-9:35A)
Guppies - Level 4
(9:00A-9:35A)
Sharks - Level 3
(9:00A-9:35A)
Parent Child Lessons
(9:05A-9:30A)
Kiddie Kamp
(9:30A-11:30A)
Guppies - Level 3
(9:45A-10:20A)
Guppies - Level 4
(9:45A-10:20A)
Flounders - Level 4
(9:45A-10:20A)
Flounders - Level 3
(9:45A-10:20A)
Sharks - Level 4
(9:45A-10:20A)
Sharks - Level 3
(9:45A-10:20A)
Guppies - Level 2
(9:45A-10:20A)
I Speak Spanish
(9:50A-10:40A)
Minnows - Level 1
(9:50A-10:15A)
Horseback Riding Cam
(10:00A-3:00P)
Beginning Diving
(10:00A-11:00A)
Guppies - Level 3
(10:30A-11:05A)
Guppies - Level 4
(10:30A-11:05A)
Flounders - Level 3
(10:30A-11:05A)
Flounders - Level 4
(10:30A-11:05A)
Sharks - Level 4
(10:30A-11:05A)
Sharks - Level 3
(10:30A-11:05A)
Guppies - Level 2
(10:30A-11:05A)
Junior LG Class
(11:00A-12:00P)
Lunch Bunch
(11:00A-1:30P)
Flounders - Level 6
(11:15A-11:50A)
Flounders - Level 5
(11:15A-11:50A)
Sharks - Level 5
(11:15A-11:50A)
Sharks - Level 6
(11:15A-11:50A)
RTT - 3 & 4 years
(11:45A-12:30P)
Levels 1 & 2
(4:00P-4:55P)
After Care 3day
(4:00P-6:00P)
After Care-1 week
(4:00P-6:00P)
After Care-Full
(4:00P-6:00P)
Kiddie Kickers Camp
(4:15P-5:15P)
SportsKids TENNIS
(5:00P-5:45P)
Levels 3 & 4
(5:00P-5:55P)
Track & Field Camp
(5:15P-7:15P)
Parent&Tot SKATING
(5:30P-6:00P)
Teen Strength Train
(6:00P-7:00P)
Tumbling Only
(6:00P-6:55P)
Body Flex Yoga
(6:45P-7:45P)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Site best viewed with 1024 by 768 resolution. Recommended browsers are IE 8, FireFox 3, Safari 4, Google Chrome.